הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר מס' 37, אייר תשע"ט

זה מה שקרה ביד לאחים בשבועיים האחרונים


 בקשת החילוץ של האישה היהודייה והקשר לרבי עקיבא


אין כמעט ילד שלא גדל על הסיפור של התנא האלוקי רבי עקיבא – רבו של רבי שמעון בר יוחאי. האיש שהיה רועה צאן ורק בגיל 40 הלך ללמוד תורה, השקיע והתמיד וגדל להיות מנהיג הדור.


הסיפור של רבי עקיבא מלמד אותנו ביד לאחים בכל יום מחדש שלא לוותר עך אף יהודי ולזכור שאף פעם לא מאוחר.


רק אתמול קיבלנו עוד פנייה ובו כתבה לנו צעירה יהודייה כך: "אני כבר לא צעירה. נשואה עם ערבי בכפר ויש לי ילדים. אני חוששת שהמשפחה שלי לא יקבלו אותי בחזרה".
תמכנו בה כמובן והבהרנו לה שניתן לה את כל הכלים והכוחות ושנמצא את הדרך להוציא אותה החוצה. אף פעם לא מאוחר. יהודי תמיד יישאר יהודי ותמיד אפשר לחזור הביתה!
 


ילדים יהודיים שחולצו מכפרים ערביים אצל רשב"י

 

  בעקבות ההצלחה: עלון חדש ומרהיב ליהודים שנפלו בכת


לפני כמה חודשים נחשף כי המיסיונר המומר איתן בר, שנודע בעבר בשל פרובוקציות אנטישמיות מעוררות חלחלה שביצע, כתב בספר חדש, פנימי, כי יד לאחים מצליח לגרום ליהודים לעזוב את הכת לאחר שהללו נחשפו למגזינים של הארגון. לאור ההצלחה הגדולה החליטו ביד לאחים להוציא לאור עלון נוסף, קצר ומרהיב תחת השם 'המאמין'. הייחודיות של 'המאמין' לעומת המגזין הוותיק 'מחפשים' נעוצה בעובדה שמדובר בעלון תמציתי בן ארבעה עמודים שישלים את 'מחפשים' עב הכרס שמונה כמה עשרות עמודים.


בעלון החדש שעוצב בצורה מהודרת ומאירת עיניים, מוגשים טורים וכתבות בנושאים מגוונים. כך למשל מובא ראיון עם צעיר לא דתי שהחל להאמין ביש"ו ולאחר מסע ארוך שנמשך שבע שנים הצליח לצאת מהכת בעזרת יד לאחים, ולאחרונה אף נכנס ללמוד בישיבה. בסיום הריאיון אף פונה הצעיר לחבריו בקהילות המיסיונריות וקורא להם נרגשות: "צרו קשר עם אנשי יד לאחים שיוכלו לענות לכם על הכול. נסו לדבר איתם וגלו עולם חדש, כמוני. סוף סוף אני מרגיש שלם ומאושר עם עצמי". בעלון מובא גם מאמר החושף את שקרי ראשי המיסיון המשקרים לציבור במצח נחושה, וכן הוכחה מכתב יד עתיק שנמצא במערות קומראן המוכיח כיצד המיסיונרים זייפו פסוקים בתורה ומציגים אותם בצורה מעוותת ליהודים שצדו ברשתם.


לאור הפידבק החיובי שהגיע ליד לאחים לאחר הוצאת 'מאמין' בעברית, מיהרו ביד לאחים לתרגם את העלון החדש ולהדפיסו גם בשפה הרוסית.

 

שער 'המאמין' החדש בעברית וברוסית

 

  בתום הסאגה: התינוק היהודי מצרפת שנולד בארץ בחשאי, נימול בירושלים


ברובע היהודי בירושלים נערכה ברית מילה מרגשת. מאחוריה עומד סיפורה של ציפורה (שם בדוי), צעירה יהודייה מפרבר של פריז שנמלטה בעור שיניה מבן זוגה המוסלמי האכזר והמתעלל.


הזרז שהביא להימלטותה עם אמה ובנה הפעוט היו איומים ברצח שהגיעו מכיווניו של בן הזוג המוסלמי. "אם תעשי ברית לילד הזה או אם תיקחי אותו לבית הכנסת, כמו שעשית לילד הגדול שלנו - אהרוג אותך" הוא צווח עליה כשניסתה לגשש האם יסכים למול את בנם השני שאמור להיוולד.


ציפורה לא אמרה דבר, אבל יומיים לאחר מכן, היא הייתה ישובה על טיסת הבוקר של אל-על מפריז לתל אביב, כשבנה הפעוט ואמה יושבות לצדה. הן לקחו עמם מעט חפצים ומטלטלים ונטשו את צרפת לנצח.


עם הגיעה ארצה פנתה ציפורה ליד לאחים. היא זכרה את שם הארגון מהרצאה שהעבירו אנשיו בתיכון היהודי בו למדה. במחלקה הצרפתית של הארגון מיהרו להיפגש עמה ולשכן אותה עם אמה ובנה בדירת מסתור מיוחדת אי שם בארץ.


שבוע בלבד לאחר הגעתם ארצה ילדה ציפורה את בנה השני. כיוון שלא היה סיפק בידה להוציא אזרחות ושגם ביטוח מינימאלי לא היה ברשותה, דאג יד לאחים להסדיר את נושא התשלום מול המרכז הרפואי בו ילדה. נשות יד לאחים המסורות אף דאגו לה לחבילת לידה גדולה הכוללת ביגוד מלא, טיטולים ותמרוקים.


"ציפורה הייתה כל כך מרוגשת מהחיבור שלה מחדש לעם ישראל ולבקשתה ערכנו את הברית באולם בסמוך לכותל, בהשתתפות מניין פעילי יד לאחים ואברכים מקומיים " אומרת גב' קארין ברדה – מנהלת המחלקה הצרפתית ביד לאחים. "הדמעות ששטפו את פניה של ציפורה אמרו הכול. הן סיפרו את סיפורה של אישה יהודייה נוספת שהצלחנו להחזיר לעם ישראל ולאלוקי ישראל יחד עם ילדיה הרכים".

 


הברית, השבוע

 

 

 

 יד לאחים: מכללת לוינסקי העניקה לגיטימציה לכת "היהודים המשיחיים"


במחלקה למאבק במיסיון של ארגון יד לאחים יצאו השבוע חוצץ נגד מתן לגיטימציה מצד 'מכללת לוינסקי' לכת הנוצרית-מיסיונרית "היהודים המשיחיים", לאור מפגש בין אנשי הכת לבין סטודנטים במתחם המכללה.

בעקבות מידע שהגיע ליד לאחים מבעוד מועד, נשלחה קבוצה של פעילי הארגון שהגיעה במפתיע למקום המפגש של הסטודנטים והמיסיונרים. הפעילים שוחחו עם הסטודנטים, עימתו את המיסיונרים עם פניה האמתיות והשקריות של הכת והעניקו להם חומרי הסברה שמציבים את אמת התורה מול הכזב המיסיונרי. לדברי הפעילים, התגובות שהתקבלו מהסטודנטים היו טובות. "הם לא תיארו לעצמם שמדובר בעצם בכת שמנהלת מסע של רמיה ומציגה את עצמה כענף של היהדות בעוד שלמעשה מדובר בנצרות בתחפושת".

בד בבד שלח הארגון מכתב אל הנהלת המכללה ובו דרש כי מומחה יד לאחים לכתות יופיע בפני הסטודנטים ויחשוף את דרכי הרמייה של הכת. בנוסף פנו ביד לאחים ל'מועצה להשכלה גבוהה' כדי להתריע על פעילות מיסיונרית המתקיימת במוסד להשכלה גבוהה.

במכתב יד לאחים נאמר, בין היתר: ״אין להעלות על הדעת להביא בפני סטודנטים קהילה מיסיונרית שמציגה מצג שווא. אין מדובר בחופש הביטוי אלא בחופש לשקר, בחופש לרמות ובחופש לייצר מצגי שווא. מדובר בכת הפועלת לניתוק יהודים מאלוקי ישראל, מעמם וממשפחתם, ופעמים רבות אף פועלת בניגוד לחוק העונשין".

יצירת קשר עם המיסיון במכללת לוינסקי

הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100