הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר כ"ו כסלו תשע"ח

קטינים הוטבלו לנצרות | בר מצווה לילד שחולץ מכפר ערבי | הראשל"צ מזהיר | הקדמנו להאיר | חנוכה - מי יודע?

צפו בוידאו מזעזע: כך הוטבלו נערים מאשקלון  לנצרות בחוף הים בעיר

אשקלון סוערת לאחר שהתגלה כי שני מיסיונרים בכירים הטבילו לנצרות כמה בני נוער יהודים תושבי העיר, בחוף ימה של אשקלון. הנערים לומדים בבתי ספר ובחטיבות הביניים בעיר, ושניים מתוכם הם אחים בגילאי 16 ו-17 בלבד.
בדיקה מהירה שערכו פעילי השטח של יד לאחים גילתה כי מדובר בחלק מפעילות מיסיונרית ענפה באשקלון וכי שני המיסיונרים הקימו כנסיה בבית פרטי במרכז העיר, במטרה להמיר את דתם של בני נוער מהעיר - לנצרות. ביד לאחים גילו כי עשרות בני נוער פוקדים את הכנסייה.

 


בני משפחתם של שני האחים הצעירים שהוטבלו יצרו קשר עם פעילי יד לאחים ואלו הגיעו אליהם במהירות, כשהם פוגשים בהורים המזועזעים שלא ידעו את נפשם מצער. "הבנים שלנו נמצאים כרגע תחת השפעתם ההרסנית של המיסיונרים. הם לא רוצים ללכת לבית הספר, ניתקו מגע עם כל חבריהם ואפילו אותנו הם לא משתפים במה שעובר עליהם", סיפרו ההורים בכאב.


במסגרת ההדרכה והליווי שניתנו למשפחה, ובהנחיית היועצים המשפטיים של יד לאחים הגישו ההורים תלונה במשטרת אשקלון-לכיש על המיסיונרים שעברו על סעיף 368א' לחוק העונשין, האוסר המרת דתם של קטינים מתחת לגיל 18. יד לאחים גם דאג להביא את המידע המפליל לכלי התקשורת הכלליים והללו מיהרו להביא את הסיפור בהבלטה וביקשו את תגובת המשטרה שהודיעה כי היא פתחה בחקירה. ואכן, בתחילת השבוע זומנו שני הנערים לתחנת המשטרה וזו ביקשה לשמוע מהם כיצד יצרו עמם המיסיונרים קשר, כחלק מהליך החקירה.


ביד לאחים מציינים כי ס. המיסיונר שהטביל את הילדים לנצרות, ידוע כמיסיונר אגרסיבי ואלים. "לפני כמה חודשים" מספרים בארגון "הוא הורד על ידי משטרת הגבולות מטיסת לופטהנזה לברלין, לאחר שהטיף לנוסעים להמיר את דתם לנצרות, בעודם עומדים בשער העלייה למטוס".


הרב חנוך גכטמן, מנהל המחלקה להצלה ממיסיון ביד לאחים, מסר כי בימים אלו פתחנו במסע הסברה ואזהרה נרחב בקרב בני הנוער באשקלון, במטרה להזהירם מפני המפגע המיסיונרי. "בד בבד אנו עושים כל מאמץ כדי להביא לסגירתו לאלתר של המוקד המיסיונרי הפוגעני, המהווה מטרד של ממש לתושבי אשקלון ומפר את הסדר הציבורי בעיר", אמר.

 

 

בר מצווה מרגשת לנער שחולץ עם אמו מכפר ערבי, נערכה בכותל המערבי

 

מעמד מרגש וסוחט דמעות נערך ביום שני השבוע ברחבת הכותל המערבי בירושלים. לקול שירה נרגשת, עלה לתורה נער חינני שביום זה נכנס בעול תורה ומצוות ונראה בחזותו כנער יהודי לכל דבר ועניין. חלק מהנוכחים במקום שלא היו מודעים לסודו של חתן בר המצווה, לא היו יכולים להעלות בדעתם כי הנער שעלה לתורה וקרא את הפסוקים כבקי ורגיל, גדל בעברו כילד מוסלמי, אך עיניהם של בני המשפחה ופעילי יד לאחים לא נותרו יבשות, כשחתן בר המצווה הניח את התפילין שהארגון רכש עבורו.

 

 

תחילתו של הסיפור לפני 15 שנים, כאשר ש', נערה יהודייה מירושלים, הכירה בן מיעוטים שניצל את מצוקתה האישית וכעבור זמן קצר השניים התחתנו ועברו להתגורר בכפר ערבי. רק לאחר שסבלה מאלימות קשה שכמעט הביאה למותה, העזה ש' לפנות ליד לאחים ולבקש את עזרת הארגון. עובדת סוציאלית של המחלקה להצלה מטמיעה של יד לאחים נרתמה לטובת טיפול בש' ובבנה שנולד בינתיים והחלה לנהל עמה קשר טלפוני אינטנסיבי, תוך שהשיחות מתנהלות בזהירות בשעה שהבעל הערבי יוצא לעבודתו. במבצע מורכב חילץ יד לאחים את ש' ובנה מלב כפר ערבי עוין בשומרון והעבירם לדירת מסתור מוגנת ומאובזרת היטב. בהדרכת היועצים המשפטיים של יד לאחים הגישה ש' תלונה במשטרה כנגד אלימות בעלה הערבי, וכשבעלה הובא למשפט ונכלא לפרק זמן ארוך קיבלה האם היהודייה את המשמורת הבלעדית על בנה. בשנה האחרונה לימד החונך את בנה של ש' את הלכות הנחת תפילין וקריאת התורה והכינו לקראת היום הגדול – יום בר המצווה.

 

השבוע כאמור נחוגה בר המצווה כשהיא נפתחת בהתכנסותם של חתן בר המצווה ומשפחתו הרחבה, יחד עם פעילי יד לאחים בשער האשפות. במקום המתינה להם להקת מתופפים, שעם שופרות ודרבוקות בידם ליוו אותם בדרכם לכותל. המראה החגיגי וקולות השמחה משכו את תשומת לב הקהל שעמד בדרכם, כשעשרות אנשים – חלקם תיירים, מצטרפים לתהלוכה שנכנסה לרחבת הכותל בשירים ובריקודים ואחד מפעילי יד לאחים נשא את חתן בר המצווה על כתפיו עד לרחבת הכותל.

 

בסיום האירוע ניגשו אמו וסבתו של חתן בר המצווה לפעילי יד לאחים והודו להם נרגשות על העזרה הרבה שניתנה להם עד הלום, ובפרט על ארגון ומימון יום הבר המצווה לרבות רכישת זוג התפילין והביגוד המלא לנער.

 

 

הראשון לציון בהודעת אזהרה מיוחדת לציבור - מפני קמפיין הדיסקים המיסיונריים


הודעה ואזהרה מיוחדת יצאה השבוע מלשכתו של הראשון לציון מרן הרב יצחק יוסף שליט"א אל כל בית ישראל. ההודעה נועדה להזהיר את הציבור מפני הקמפיין המיסיונרי הנרחב של חלוקת מיליוני דיסקים בתיבות הדואר - שנועדו להטיף ליהודים תמימים להמיר את דתם.

 


צילום: שי בארי, Cc-by-sa-3.0. לקריאת המכתב לחץ כאן
 

כזכור, הקמפיין נמשך כבר כמה שבועות והביא למאות רבות של פניות מערים, כפרים, קיבוצים ויישובים בכל רחבי הארץ, אשר הגיעו למוקד החירום של יד לאחים. הפונים מכל קצות הקשת הביעו שאט נפש לנוכח הניסיון המיסיונרי להעברת יהודים לנצרות ויד לאחים ניהל מלחמת מנע הסברתית ורבת זרועות שכללה בין היתר, פרסום מודעות אזהרה בעיתונים הכלליים ובלוחות המודעות בכל הארץ.

 

במסגרת פעולות ההסברה פנו ביד לאחים במכתב בהול אל הראשון לציון והציגו בפניו נתונים קשים הקשורים במסע השמד המיסיונרי האמור. הראשון לציון הזדעזע נוכח הנתונים המדאיגים ומיהר להורות לאנשי לשכתו להוציא השבוע מכתב שכותרתו "הודעה ואזהרה": "אל אחינו בית ישראל, ארגון 'יד לאחים' העביר מידע אל כבוד הראשון לציון הרב הראשי לישראל הרה"ג יצחק יוסף שליט"א אודות דיסקים ותקליטורים המופצים בימים אלה ומכילים חומר מיסיונרי ודברי ארס והרס כנגד אלוקי ישראל. על פי ההלכה יש להתרחק מהאזנה או צפייה בדיסקים אלה ולהרחיקם מהבית" נאמר במכתב.


ביד לאחים כבר הביאו את אור החנוכה לבתיהן של מאות נשים יהודיות שחולצו בשנת 2017 מכפרים ערביים

"שירן יקרה. את מהווה בשבילי סמל של אור וגבורה שניצח את החושך ואת הרוע. גבורת הנפש שלך נותנת לי המון כוחות להתמודד עם קשיים אישיים ואחרים. בהערכה, מיטל". המילים האלו שכתבה אחת מהעובדות הסוציאליות של יד לאחים לאשה יהודייה שחולצה בשנה האחרונה מזרועות בעלה הערבי האלים, צורף למארז אישי מהודר שחולק על ידי עובדות 'המחלקה להצלה מטמיעה' של יד לאחים למאות נשים יהודיות שחולצו בשנת 2017 מבעליהן האלימים.

 

 

בכל מארז שכזה הכניסו נשות המחלקה חנוכייה מהודרת, מארז נרות, חוברת המסבירה על חנוכה וכן משחק לילדים. בתמונה המצורפת נראים עשרות שקיות התלויות על הסטנד לתליית מעילים בכניסה לביתה של אחת מהעובדות הסוציאליות של יד לאחים – בדרך להבאת האור והשמחה של חנוכה לבתיהן של עשרות נשים שבשנה שעברה חנוכה היה עבורן רק חלום רחוק...

 

 

חנוכה מי יודע? 14 נקודות שיסבירו לכם בקצרה את כל מה שצריך על החג האהוב

• חנוכה הוא חג של אור ולכן זמן הדלקת נרות החנוכה הוא משקיעת החמה, אך מי שלא הדליק בזמן זה יכול להדליק במשך כל הלילה.
• בערב שבת מדליקים 10 דקות לפני כניסת השבת, ובמוצאי השבת מדליקים רק לאחר צאת הכוכבים.
• הנרות צריכים לדלוק לפחות חצי שעה ואת החנוכייה נוהגים להשאיר במקומה, כל משך הזמן שעליה לדלוק.
• נוהגים להיות נוכחים ליד הנרות כחצי שעה.


• כדי להדליק את החנוכייה, לוקחים את ה'שמש', מדליקים אותו ומברכים (בכל הלילות מברכים רק את שתי הברכות הראשונות ובלילה הראשון גם את הברכה השלישית):
1. בָּרוּךְ אַתָּה אֲדֹנָי אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם אֲשֶׁר קִדְּשָׁנוּ בְּמִצְוֹתָיו וְצִוָּנוּ לְהַדְלִיק נֵר חֲנֻכָּה:
2. בָּרוּךְ אַתָּה אֲדֹנָי אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם שֶׁעָשָׂה נִסִּים לַאֲבוֹתֵינוּ בַּיָּמִים הָהֵם בַּזְּמַן הַזֶּה:
3. בָּרוּךְ אַתָּה אֲדֹנָי אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם שֶׁהֶחֱיָנוּ וְקִיְּמָנוּ וְהִגִּיעָנוּ לַזְּמַן הַזֶּה:
• את החנוכייה מניחים בצד שמאל של הדלת הראשית - ממול המזוזה, כדי להיות מוקפים במצוות. (במקרה שזה לא אפשרי, ניתן להניח גם על אדן החלון, ובתנאי שהנרות נראים גם בבית).
• כיוון שמדובר בזכר לנרות שהיו בבית המקדש, על החנוכייה להיות דומה למנורת בית המקדש: על הנרות לעמוד בשורה ישרה ובגובה שווה, ורצוי מאוד שהמנורה תהיה בעלת קנים אלכסוניים ולא עגולים.
• חובה שיהיה רווח בין נר לנר, כדי שלא ייראו כמדורה.
• את הנרות מציבים בצד ימין של החנוכייה. ביום הראשון מדליק נר אחד, בשני שניים וכך הלאה. סדר ההדלקה הוא משמאל לימין, כלומר - תמיד מדליקים קודם את הנר השמאלי (החדש)וממשיכים להדליק משמאל לימין. הנר הימני יהיה תמיד האחרון להדלקה.
• ה'שמש' צריך לעמוד מעל שאר הנרות, כדי שיהיה ניכר שאינו בכלל נרות המצווה.
• אפשר להדליק בכל סוגי הנרות, אבל מצווה מן המובחר להדליק בפתילות שמונחות בכוסיות מיוחדות שמולאו בשמן זית.
• אסור ליהנות מאורם של הנרות ואסור להדליק נר מנר. (גם לכן מדליקים נר 'שמש', שבו אפשר להשתמש לכל הצרכים).
• מדליקים את הנרות בבית שבו האדם אוכל בקביעות, עם עדיפות למקום האכילה על מקום השינה.
• רצוי שהילדים ידליקו נר-חנוכה בפתח חדרם הפרטי [אם תנאי המקום וכללי הבטיחות מאפשרים זאת].


 

הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100