הפעל עצור
  • 1
  • 2
  • 3

ניוזלטר י"ד אלול תשע"ז

מנצחי המיסיון התגבשו * ערד סוערת * תפילה אצל הסניגור * שבת מרגשת לניצולות * כך מסכמים שנה

ניצולי המיסיון פנו למכריהם בכת: שובו ליהדות

 
קבוצת יהודים "מנצחי מיסיון" - שפעילי יד לאחים הצילו בתקופה האחרונה מכיתות המיסיון הנוצרי בישראל, השתתפה בטיול גיבוש מיוחד שיזמה העמותה עבורם.
 
התכנית החלה בעיר העתיקה בצפת, שם נערך להם סיור מודרך שכלל תפילה על ציון האר"י הקדוש במתחם בית העלמין בצפת, ביקור בתי הכנסת הייחודים הפרושים בעיר וטבילה במקווה האר"י.
 

 

לאחר ארוחת צהריים ב'מכון אסנט', השתתפו חברי הקבוצה בסדנת מוזיקלית ייחודית עם הרב עמרם מויאל, שלימד אותם על ייחודיות הניגון היהודי. היום החוויתי והארוך הסתיים בתכנית ביער ביריה שכללה ארוחת ערב, בליווי מוסיקלי של הרב ניסים בן חיים, שגם חיזק את המשתתפים באמונה ובביטחון בה'.
 
מנהל המחלקה, הרב גכטמן, סיפר כי הניצולים התרגשו כל כך מהטיול ומהחוויות הרוחניות שהיו שזורות בו, עד שבדרכם חזרה למרכז הארץ, הם התקשרו למכריהם שחברים עדיין בכיתות המיסיון, וניהלו עמם שיחות שכנוע במטרה להוציאם מהכת ולהשיבם ליהדות. "אתם חייבים להכיר את היהדות מקרוב, ולראות איזה אוצר יקר מסתירים מכם אנשי הכת", אמרו הניצולים לחבריהם.
 


מתחם מיסיונרי חדש בערד עורר סערה ציבורית
 
למעלה ממאה מתושבי ערד, בראשות רבני העיר, השתתפו בשבת שעברה בתפילת מוסף שהתקיימה באזור התעשייה בעיר, מול כנסיה מיסיונרית נוצרית חדשה של כת "היהודים המשיחיים" שנפתחה במקום לאחרונה.
 
כזכור, לפני שנים אחדות סגרו המיסיונרים את הכנסייה המיסיונרית שהייתה קיימת ברחוב גלעד שבמרכז העיר – בעקבות פעילות הסברה עיקשת של אנשי יד לאחים שניצבו מדי שבת מחוץ לכנסיה המיסיונרית. הפעילים שהסבירו לעוברים ושבים על פניה האמתיות והמסוכנות של כת "היהודים המשיחיים", גרמו להם להדיר את רגליהם מהמתחם המיסיונרי ובכך הביאו לסגירתו.


מידע מיוחד שהגיע ליד לאחים לאחרונה גילה כי אנשי המיסיון שנקלעו למצוקה בעקבות פעילותם שהלכה ודעכה, שכרו מתחם גדול ברחוב סדן באזור התעשייה הסמוך לעיר, במטרה להפכו למקום קבוע חדש לפעילות ולהתכנסויות מסיונריות.

תחת השמש הקופחת בחום המדברי הלוהט, התקיימה תפילת מוסף ושירת "ועל כן נקווה" מול פתח הכנסיה. לבאים בשערי המתחם המיסיונרי הובהר כי מדובר בכת נוצרית מיסיונרית ולא בזרם ביהדות - כפי שאנשי הכת מנסים להציג אותה לשווא. בעקבות זאת, יהודים לא מעטים שעמדו להיכנס למקום סבו על עקבותיהם ונטשו את המקום.

אנשי יד לאחים בערד הודיעו כי צוותי ההסברה של הארגון, בתגבור תושבי העיר, יעמדו במקום מדי שבת עד שיביאו לסגירתו וכי הם מעודדים מתגובתם של בעלי המפעלים במקום, שהתקשרו להביע את תמיכתם במאבק.

 
מעמדי תפילה מיוחדים בערב ר"ה וערב יו"כ בברדיטשוב שבאוקראינה
 

בערב ראש השנה וערב יום כיפור יעלו שליחי יד לאחים באוקראינה לציונו של רבי לוי יצחק מברדיטשוב, בעיר ברדיטשוב שבאוקראינה ויעתירו בתפילה עבור השותפים בפעילות הקודש של יד לאחים ועבור יקיריהם, לפרנסה בהרחבה, בריאות איתנה, ילדים טובים ולשנה טובה ומתוקה.
 
ישנה גם אפשרות להרשם לתפילה שנערכת במקום מידי ערב ראש חודש. לפרטים נוספים ניתן לחייג למשרדי יד לאחים בטלפון 9234*
 


שבת מרגשת לניצולות יד לאחים מכפרים ערביים
 
כ-70 נשים שחולצו על ידי יד לאחים מכפרים ערביים השתתפו עם ילדיהן בשבת גיבוש מיוחדת שערכה העמותה בשבת האחרונה.
 
השבתון נפתח כבר ביום שישי החל במופע מרגש ומעורר על ימי הרחמים והסליחות - שילוב מנצח של דברי התעוררות מפי הרבנית חגית שירה סויסה בליווי שירי נשמה וסליחות מפי הזמרת ציפורה איבגי.
 


בהדלקת נרות שבת אירעו רגעים מרגשים כאשר כמה וכמה נשים הדליקו נרות לראשונה בחייהן. לאחר מכן הן סיפרו כי היה זה רגע מיוחד ששינה את חייהן ונתן להן תחושה של בנות חורין.

במהלך השבת נערכה סדנת הכרות בין הבנות ע"י עו"ס של העמותה, הרצאות, תכניות מגוונות ושיחות נפש לתוך הלילה שנועדו לעודד את הנשים להשאיר מאחור את עברן העגום ולצאת לדרך חדשה. במהלך השבת ניתן גם דגש על הקניית ערכים יהודיים ועל החגים הקרובים. במקביל, לאורך כל שעות השבתון, נערכו פעילויות מיוחדות לילדים על ידי צוות מיוחד של גננות ומדריכות מקצועיות.
 
ביד לאחים מציינים כי בדיוק השבוע יחול יום השנה השישי למייסד העמותה, הרב שלום דב ליפשיץ ז"ל, ופעילות השבת כולה הוקדשה לעילוי נשמתו.

 
חודש אלול – סקירה מקוצרת על סיכום השנה
 

חודש אלול – החודש האחרון בלוח השנה היהודי – הוא חודש שכל אחד מימיו משמש כהכנה לקראת השנה החדשה הממשמשת ובאה. ההכנה באה בדמות "חשבון נפש" המסכם את אירועי השנה החולפת, כדי להשתפר לקראת השנה החדשה.
 
המילה אלול מהווה את ראשי התיבות: אני לדודי ודודי לי. פסוק זה לקוח מתוך 'שיר השירים' שכתב שלמה המלך המתאר את אהבת ישראל והאלוקים באמצעות משל מאהבת בעל ואישה. פסוק זה מתאר היטב את האהבה השוררת בין בני ישראל, ה'אישה', וה'בעל', בורא העולם.
 
רבי שניאור זלמן מליאדי המשיל את חודש אלול למלך הנמצא בשדה ופוגש את נתיניו. שם, יכולים כולם לגשת אליו ולשטוח את בקשותיהם והמלך מקבל את פניהם בסבר פנים יפות ומחייך אליהם. חודש אלול הוא זמן בו מלך העולם נמצא ב'שדה' וניתן להגיע אליו בקלות.

 


 
מה עושים בחודש אלול
 
תוקעים בשופר: בכל יום בחודש אלול (למעט שבתות וערב ראש השנה) תוקעים בשופר. תקיעת השופר נועדה לעורר את האנשים לחזור בתשובה ולתקן את מעשיהם, כמו שנאמר: "היתקע שופר בעיר ועם לא יחרדו?"
 
מאחלים כתיבה וחתימה טובה: כאשר שולחים מכתבים זה לזה, מוסיפים את האיחול: כתיבה וחתימה טובה.
 
בדיקת התפילין והמזוזות: נהוג לבדוק את התפילין והמזוזות בחודש זה. למי שאין תפילין ומזוזות – זה הזמן לרכוש תפילין ומזוזות חדשים.
 
סליחות: כשבוע לפני ראש השנה אומרים את ה"סליחות", תפילות מיוחדות המבקשות מבורא העולם שנה טובה ומבורכת. הספרדים נוהגים לומר את ה"סליחות" מראש חודש אלול ואילך.
 
עורכים חשבון נפש: את חודש אלול יש להקדיש לסיכום מעשינו בשנה החולפת, מתוך רצון לתקן את הדרוש תיקון לקראת השנה החדשה.
 

 

הדפסשלח לחבר

עוד חדשות בקצרה...

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד
יד לאחים – לא מוותרים על אף יהודי - טל: 03-6154100